O autorce

2015-11-28-_DSC0754-RATING_3-HQ-SONY-NEX-5R-E 30mm F2.8-04843 Psycholožka a autorka knížek pro děti, fejetonů, povídek a odborných či populárně naučných článků.

Externí autorka časopisů Psychologie Dnes, Sociální služby, XB-1, E15 a dalších. Po absolvování oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci začala pracovat s handicapovanými lidmi jako psycholog jednoho z největších zařízení v zemi. Ve své práci se původně specializovala na psychologické poradenství a diagnostiku mladých lidí s handicapem, dále pracovala na lince důvěry pro děti a mládež, v internetových psychologických poradnách a na projektech EU. Když odešla na rodičovskou dovolenou, začala si přivydělávat svým největším koníčkem – psaním.

V současné době provozuje soukromou psychologickou praxi a dělá soudně-znalecké posudky pro soukromé osoby, kriminální policii, soudy a další instituce. Na podzim roku 2015 vydala knížku pro děti Pirát jménem Šampaňský. V létě 2016 jí vyšla další kniha – Jak to chodí v lidské hlavě, dost možná jediná knížka o psychologii určená dětem. Na říjen 2017 se připravuje vydání třetí knihy, tentokrát ve spolupráci nakladatelství Pasparta a Albatros – Lukáš a profesor Neptun.

– – – – – – – – – – – – –

CV – profesní životopis

Stránka soukromé psychologické praxe psycholozkavbrne.cz

Fotky volně k uveřejnění – pro novináře, redaktory, blogery atd.

Další fotky ke zveřejnění

Kontakt: petra.starkova(zavinac)gmail.com

Číslo účtu:1094373063/0800