Jak to chodí v lidské hlavě

 

Vyšlo v posledních květnových dnech 2016. Dost možná jediná česká knížka o psychologii určená i mladším dětem, psaná tak, aby pochopily, co se v jejich hlavách může dít.

image

 

 

koupit2

 

 

Mozky

 

 

 

Jak to chodí v lidské hlavě, Portál 2016

Cílem knihy je zprostředkovat dětem co nejpřitažlivější formou základní povědomí o psychologii, a to tak, aby byly informace co nejsnáze pochopitelné i pro nejmladší čtenáře. Jednotlivé kapitoly se věnují například našemu vnímání, citům a pocitům, pozornosti, paměti, učení apod. Celým textem se prolíná příběh kluka Filipa, který tematicky a zábavnou formou doplňuje příslušné odborné informace. Čtenáře při četbě provází mozek Filipa – hlavního hrdiny.
Kniha je určená především dětem školního věku, ale ocení ji i jejich rodiče a pedagogové.

 

Ukázka:

9788026210078_04

 

 

 

 

 

 

Tisková zpráva: Jak funguje naše hlava, vysvětlí dětem mozek kluka Filipa

“Titul zaujme nejen tématem, ale také grafickým zpracováním. Příběh Filipa, vyprávění jeho mozku a vysvětlení pojmů jsou názorně graficky odděleny barevnými rámečky. Čtenář může číst postupně nebo v textu přecházet podle barvy rámečků na informace, které ho nejvíce zajímají. A tak se děti dozvědí o myšlení, inteligenci, vůli, potřebách, spánku, fantazii, citech, strachu, smutku, sebevědomí … najdou i složitější informace pro zkušenější a zároveň mohou prožívat příběh zraněného kluka, který si v nemocnici najde kamarády a společně pátrají po tajemstvích.”

 

 

 

portal-150x98