Můj brácha Tornádo

Knížka o klukovi, který má ADHD a taky je nejrychlejší ze všech. Určeno všem dětem a zejména těm, které teprve hledají, co jim jde nejlíp.

 

Julie a Jonáš jsou dva sourozenci. jenže každý je jiný – zatímco Julie ráda kreslí a povídá si s kamarádkami, Jonáš leze po stromech, ztrácí věci a ve škole pořád neví, co se děje.

 

28238521_1943899248972708_1915389463866758482_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knížka Můj brácha Tornádo vyšla na jaře 2018 jako má druhá kniha v edici Má to háček. Tak, jako v první knize měl hlavní hrdina autismus, Jonáš v druhé knížce se potýká se svou poruchou pozornosti a hyperaktivitou.

 

koupit2

 

Můj brácha Tornádo

“Příběh sportovce Jonáše, který je rychlý jako tornádo, A taky tak ničivý.”

Říkají mi Julie a je mi devět let. Chtěla bych vám vyprávět příběh o sobě, o svých rodičích, kamarádkách, ale hlavně o bráchovi. Jmenuje se Jonáš a chodí se mnou do třídy, i když je starší. Má totiž ADHD. Někdy se mi zdá, že se chová jako tornádo. Chvíli neposedí, místo toho, aby šel, tak běží, všechno mu padá z ruky. Ale běhat, to on umí opravdu rychle, vždyť je členem sportovního týmu Tornáda!

 

 

Řekli o knize

 

Kult.cz:  Zavři oči a vymysli si svého piráta

“Kniha je plná dobrých nápadů a hezkých ilustrací Petra Modlitby na každé dvojstraně. Potěší, že děj se odehrává na obyčejném sídlišti v Brně. Právě tam, kde žije spousta dětí. Příběh o Jirkovi jim ukazuje, že je možné se bavit i bez televize a počítače. Stačí jen zavřít oči a vše je možné. Zkuste to taky.”

Klub knihomolů: Pirát, papoušek s páskou přes oko a velká dobrodružství

“Celkově se dá říci, že podzimní novinka nakladatelství Triton se velmi vydařila. Dokonce i svojí atmosférou deštivého podzimu, kdy je sice už zima, ale sníh ne a ne napadnout, přesně zapadá do aktuální reality za našimi okny. Chcete-li si tedy s dětmi zkrátit čekání na sněhové radovánky, můžete s Pirátem jménem Šampaňský vyplout na podivuhodnou plavbu. Určitě nebudete litovat.”

triton_logo120x60