Pirát jménem Šampaňský

 

Brněnským sídlištěm připlouvá loď, přivolaná dětskou fantazií a kormidlovaná pirátským kapitánem Alfonsem Nostradamem Šampaňským na palubě a papouškem, který mluví anglicky a nosí pásku přes oko.

 

 

 

Na podzim roku 2015 mi vyšla první knížka. Postavu piráta i jeho jméno vymyslel můj tehdy pětiletý syn a je inspirovaná příhodami, které prožíval, jeho hrami a kamarády.

koupit2

 

Pirat_jmenem_sampansky-e1448921104425

Pirát jménem Šampaňský
Malý Jirka by si rád hrál s kamarády, ale žádné ještě nemá. A tak na sídliště, kde bydlí, přivolá pirátskou loď s kapitánem a mluvícím papouškem. Ta loď je podivuhodná, protože umí plout, i když kolem ní není moře. Díky tomu se Jirka spřátelí s dvěma kluky, společně nastoupí k pirátovi na loď a zažijí spoustu nečekaných a báječných dobrodružství. Na velrybářské výpravě se setkají s tajuplnou příšerou ve sklepě a také si musí poradit se žraloky v obýváku. Moderní pohádkové příběhy o tom, že zázraky se dějí doslova na každém rohu – jen je třeba si jich všimnout.

 

Rozhovor: Ze světa fantazie do světa psychologie

 

Řekli o knize

 

Kult.cz:  Zavři oči a vymysli si svého piráta

“Kniha je plná dobrých nápadů a hezkých ilustrací Petra Modlitby na každé dvojstraně. Potěší, že děj se odehrává na obyčejném sídlišti v Brně. Právě tam, kde žije spousta dětí. Příběh o Jirkovi jim ukazuje, že je možné se bavit i bez televize a počítače. Stačí jen zavřít oči a vše je možné. Zkuste to taky.”

Klub knihomolů: Pirát, papoušek s páskou přes oko a velká dobrodružství

“Celkově se dá říci, že podzimní novinka nakladatelství Triton se velmi vydařila. Dokonce i svojí atmosférou deštivého podzimu, kdy je sice už zima, ale sníh ne a ne napadnout, přesně zapadá do aktuální reality za našimi okny. Chcete-li si tedy s dětmi zkrátit čekání na sněhové radovánky, můžete s Pirátem jménem Šampaňský vyplout na podivuhodnou plavbu. Určitě nebudete litovat.”

triton_logo120x60