Morituri te maturitas

Morituri te maturitas

E-kniha fantasy povídek

“Brněnskými ulicemi se vlekla tma s železitou příchutí smogu. Ve čtvrtém podlaží opuštěného domu zaskřípal mechanismus stylového kapesního křesadla. Vyletělo z něj několik jisker, ale v boji s vlhkou podlahou neměly šanci. A znovu. Ještě jednou. Pak se ozvalo pár rázných nadávek z dívčích úst a vzácný sběratelský kousek letěl do kouta mezi střepy a použité injekční stříkačky. Ischia vyštrachala z kapsy zapalovač poněkud novějšího data výroby. Zamířila jím do míst, kde ve tmě tušila ohniště a křikla zaklínadlo. Paprsek magie šlehl tmou a oheň ukázněně vzplál, aby osvětlil potrhané tapety na stěnách squatu.”

Vážení čtenáři, představujeme vám…

e kniha fantasy povídek

Morituri te maturitas

Třetí z mých povídkových sbírek, které vycházejí ve formátu e-knih s ukázkami bez účasti nakladatele. Tentokrát je hlavním z příběhů vyprávění o poněkud netradiční Smrti – a dějištěm je Brno (stejně jako v hlavní povídce zatím posledního e-booku Návrat vlkodlaků. Jako už tradičně, knížku jsme pokřtili na několika akcích a fantasy conech. Odkaz ke koupení knihy vede na stránku Palmknih. Příběhy, jako už tradičně, doplňují komentáře a poznámky, které prozrazují kontext a něco málo o tom, jak povídky vznikají.

Anotace:

Vzpomínáte si na agenty Muldera a Scullyovou? Zajímá vás, jak budou lidé v budoucnosti vycházet se svými klony? S létem přichází další z povídkových sbírek Petry Štarkové. Tentokrát jde o všehochuť – v knížce najdete sci-fi, fantasy, humornou i historickou fikci a chybět nebude ani urban fantasy.

Kniha obsahuje tyhle fantasy a humorné povídky:

Akta Y
Dračí dieta
Svět 2060
Černá volha
Morituri te maturitas

humorné povídky fantasy ekniha koupit

humorné a fantasy povídky e kniha Morituri humorné a fantasy povídky e kniha Morituri humorné a fantasy povídky e kniha Petra Štarková vtipné a fantasy povídky e kniha Morituri te maturitas vtipné a fantasy povídky e kniha Morituri te maturitas

Chcete si přečíst delší ukázku? Klikněte sem

e-kniha fantasy povídky koupit

 

A nebo příběhy radši posloucháte? Stáhněte si audioknihu.

audiokniha fantasy povídek

 

 

Knížku načítá opět Vojta Hamerský.

Audioknihu koupíte například u nakladatelství Čti mi tady.

 

Proč vydávám tuhle e-knihu fantasy povídek? 

Dříve jsem psala sci-fi a fantasy příběhy. Docela dobře se umístily v soutěžích, tiskly je časopisy a vycházely ve sbornících. Čtenáři ale očekávali pokračování – že napíšu v tomhle žánru knihu. Nedošlo k tomu. Nebo spíš jsem to tenkrát nezvládla dopsat. Postupně se mi na tyhle věci nedostávalo času, a začala jsem mít jiné priority. A spolu s tím, jak se dostavovaly úspěchy v psaní dětské literatury a já viděla ten rozdíl v přístupu (moje marná snaha dostat se do fandomových časopisů versus okamžité přijetí fantasy a sci-fi povídek do Psychologie Dnes která měla mnohem větší náklad i jinam), ani motivace. A hlavně mi to pak už nešlo.

Po těch pár letech, kdy jsem z fantastiky nedopsala jediný smysluplný příběh (kromě Vlkodlaků, kterážto povídka ale taky stále ještě nemá finální podobu (*edit: Vlkodlaci vyšli 2023*), si nemá smysl namlouvat, že letos už to určitě bude. Zároveň si lidi tyhle povídky pamatují, občas je někdo chce poslat nebo koupit, jenže jsou rozeseté po různých sbornících, časopisech, webech. Nechci, aby to úplně zapadlo, ale komerčně zajímavé to asi moc není a nejspíš nebude. Proto jsem se za podpory Palmknih rozhodla vydat je tam jako e-knihu fantasy povídek. Postupně se to rozrostlo v zatím čtyřdílnou sérii. Moje původní představa byla, že vyjdou jen tak zdarma pro pár známých, postupně se situace vyvinula tak, že jsou průměrně i víc komerčně úspěšné a prodávané.

Co  o e-knize řekli ostatní? 

“Morituri te Maturitas” od Petry Štarkové je fascinující sbírka fantasy povídek, která přináší čtenářům neuvěřitelnou směsici kreativity, napětí a magie. Autorka se v těchto povídkách nebojí pohrát si s různými žánry a tematickými prvky, čímž vytváří poutavé a nepředvídatelné příběhy.” Ellie

 

“Štarková dokáže v krátkých příbězích vytvořit silné a zajímavé postavy, které rychle získají pozornost čtenářů. Její schopnost vytvářet poutavé a temné světy, ve kterých se odehrávají nejrůznější dobrodružství, je nesmírně působivá. Od mystických kouzel a tajemných bytostí po napínavé konflikty a nečekané zvraty – tato kniha má všechno, co si může milovník fantasy přát.”

“Přestože je tahle e-kniha fantasy povídek složena z různých textů, má společný prvek v podobě vynikajícího jazyka autorky a schopnosti vytvářet atmosféru, která vtáhne čtenáře do každého příběhu. “Morituri te Maturitas” je skvělým příkladem toho, jak může být fantasy žánr promyšleně a originálně interpretován, a představuje nezapomenutelnou četbu pro všechny, kdo hledají dobrodružství, magii a hluboké příběhy.” AI

 

e-kniha fantasy povídky koupit

Zaujaly vás moje knížky?  Ohodnoťte je!

eknihy zdarma Databazeknih.cz Morituri te maturitas

e kniha fantasy povídek CBDB.cz - Morituri te maturitas

Goodreads Morituri te maturitas e kniha fantasy povídek

Název: Morituri te maturitas

E-kniha fantasy a humorných povídek

Petra Štarková/Palmknihy 2022

ISBN:
978-80-908255-3-6 mobi
978-80-908255-4-3 pdf
978-80-908255-5-0 epub

Přeji příjemné čtení.