Největší nemehlo pod sluncem

Největší nemehlo pod sluncem

Co s tím, když máte pocit, že nic neumíte?

Příběh o nešikovnosti, za kterou nikdo nemůže a o tom, že když člověk musí, dokáže i v devíti letech spoustu věcí, určený dětem prvního stupně ZŠ.

Obálka Největší nemehlo pod sluncem

 

Koupit Pravidla skutečných ninjů

 

Největší nemehlo pod sluncem, Albatros/Pasparta 2022 (Má to háček)

“Bára si připadá jako největší nemehlo pod sluncem. Jenže co s tím, když jí všechno padá z ruky? Dokáže neobratná holka, které se nic nedaří a která zakopne i na rovné podlaze, prožít parádní prázdniny, a navíc se úplně sama postarat o dědečka a všechna jeho zvířata? Každý z nás má občas pocit, že je nešikovný. Někdo se tak ale cítí pořád. Bářiny ruce a nohy jsou neobratné, a i když se snaží, změnit to moc nejde. Přesto je ale Bára skvělá holka a kamarádka.”

Devítiletá Bára přináší ze školy vysvědčení, které by bylo krásné, kdyby je nekazila známka z výtvarné výchovy. protože kreslení a modelování Báře nejde, stejně jako jí nejde jízda na kole, na koloběžce, plavání, rýsování a vůbec všechno, co se dělá rukama. Bářiny rodiče a brácha mějí na prázdniny atraktivní program, jenže co by Bára dělala u moře, když zatím moc neumí plavat a s Jožkou na tábor taky nemůže. Rodiče tedy zavezou Báru k dědečkovi a doufají, že tam Bára nic nepokazí, nerozbije a nebude se moc nudit. Báře se sice nic nestane, zato dědečkovi ano – a na Báru čeká úžasné dobrodružství: postarat se o dědu i jeho domácnost.

Největší nemehlo pod sluncem – zalistujte si knihou
(několik stránek knížky volně k zobrazení)

<Stáhněte si pracovní listy vytvořené přímo ke knize Pravidla skutečných ninjů
(Pracovní listy jsou vytvořeny v černobílé verzi, můžete si je stáhnout, vytisknout, pracovat s nimi mohou děti samotné, nebo s pomocí rodičů či pedagogů. Pozor – pracovní listy vyžadují alespoň základní znalost knihy)

 

Tisková zpráva

 

“Vyfabulované příběhy dětem, ale i jejich rodičům a učitelům pomáhají zvládat reálné složité životní situace. Knížky tak současně baví i pomáhají.”
(porotci Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu pod hlavičkou Unesco).

 

Napsali o knize

Life4you – Knižní projekt oceněný zlatou stuhou
Rozvod rodičů, autismus, šikana, útěk z domova… to jsou věci, se kterými se mohou setkat všechny děti. V originální ediční řadě najdete příběhy, na které jinde jen tak nenarazíte a v podání autorek dokazují, že nic není tak černé, jak se může na první pohled zdát. I složité životní situace se ale dají překonat!

Život podle Karol – Čteme z edice Má to háček
Hlavní postavy těchto knih mají nějaký problém či diagnozu (proto “háček). Knihy proto mohou být inspirací ale také povzbuzením pro všechny malé čtenáře, kteří se s nějakým problémem potřebují vyrovnat. Zároveň jsou vhodné pro všechny ostatní děti, které se tím učí empatii vůči “jiným” kamarádům a spolužákům anebo těm, kteří si prochází nelehkou životní situací.

Má to háček představuje nelehké životní situace ve zlehka napsaných knihách pro děti
Knižní řada Má to háček je unikátní nejen svými tématy, ale i zpracováním. Každou z knih doprovodili talentovaní čeští ilustrátoři kresbami, které okamžitě zaujmou nejen malé čtenáře. Pokud hledáte lehké čtení o složitých tématech, tak je tato edice právě pro vás!

 

Knížka byla pokřtěna na největším českém knižním veletrhu Svět knihy 2022 a potom ještě v Brně v Knihkupectví Dobrovský.

Beseda a autzogramiáda Petry Štarkové v knihkupectví Dobrovský

 

 

Koupit největší nemehlo pod sluncem

Pokud chcete knihu s věnováním přímo od autorky, klikněte sem:

 

Knížku můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat na:

CBDB.cz - Největší nemehlo pod sluncem

Databazeknih.cz Největší nemehlo pod sluncem
Aktuální hodnocení: 100%

Goodreads největší nemehlo pod sluncem
Aktuální hodnocení: 5/5