Odkaz zpovědníka z Loudunu

Odkaz zpovědníka z Loudunu

povídky fantasy, fan fiction, humor a historie

povidky fantasy e kniha

 

Čtete rádi fantastiku s přesahem do historie, humoru nebo fan fiction? 

E-kniha Odkaz zpovědníka z Loudunu obsahuje moje fantasy a fan fiction povídky. Do téhle sbírky jsem vybrala ty, které mají něco společněho s historií nebo se tak alespoň tváří. Jde o druhou sbírku mých kratších i delších příběhů, doplněných komentářem o tom, kde a jak povídky vznikly a dalšími poznámkami. E-kniha vyšla opět bez účasti dalšího nakladatele (vyjma Palmknih, které moje e-booky distribuují).

Sbírka byla sestavena v nelehké covidové době a nakonec jsme pokřtili na Festivalu fantazie 2021, a koupit si ji můžete skoro všude,
tedy přesněji tady na Palmknihách a ve většině knižních e-shopů.

Kniha obsahuje tyto fantasy povídky

Pod nebem Justicie
Krvavý chléb
Harry Potter a Severus Snape po 20 letech
Třináctý měsíc
Jak hrál Otokar na fortepiano
Odkaz zpovědníka z Loudunu
Hodina se Saxanou
Bradavické vstávání
Řád popsaného stolu


povidky fantasy Odkaz zpovědníka z Loudunu

Ukázka z knihy:

Povídka fantasy Odkaz zpovědníka z Loudunu zdarma 1

 

Povídka fantasy Odkaz zpovědníka z Loudunu zdarma 2
Povídka fantasy Odkaz zpovědníka z Loudunu zdarma 3

Chcete povídku zdarma?

Proč zrovna povídková sbírka fantasy příběhů?

Už dlouho píšu sci-fi a fantasy povídky. Nějak to fungovalo v soutěžích, bývaly otištěné v časopisech a ve sbornících. Tak nějak se předpokládalo pokračování – že napíšu fantasy nebo sci-fi knihu. Zatím ale jediná, kterou jsem dopsala, čeká na přijetí nakladetelem.

Postupně se mi na věci kolem fantasy dost dlouho nedostávalo času, spolu s tím, jak se dostavovaly úspěchy v psaní dětské literatury a já viděla ten rozdíl v přístupu ve fnadomu a v odborných časopisech, ani motivace. A hlavně jsem pak už dělala jiné věci.

Po těch pár letech je jasné, že nepíšu klasickou (tu správnou :-))  fantastiku, ale tuhle – tu svoji. Zároveň si lidi ty povídky pamatují, občas je někdo chce poslat nebo koupit, jenže jsou rozeseté po různých sbornících, časopisech, webech. Nechci, aby to úplně zapadlo, ale komerčně zajímavé to asi moc není a nejspíš nebude.

Proto jsem se za podpory Palmknih rozhodla vydat je tam jako ebooky. (Budou pravděpodobně tři – v tom prvním budou posbírané ty scifárny, ve druhém fantasy a třetí budou humorné věci – protože to lidi zajímá nejvíc. Já nikdy humor cíleně nepsala ani se nepovažovala za humoristickou autorku, ale pokud by to tak hypoteticky mohlo být, proč nevydat i sbírku humorných textů?)

Červenec 2023:

Sbírka vyšla i jako audiokniha! Jupí! Poslechnout si ukázku, a nebo si knihu rovnou koupit můžete na stránkách nakladatelství Čti mi.

Stav červenec 2022:

Stalo se, co jsem příliš nečekala. Z původní myšlenky “dám to někam na net, aby už dávno vydané povídky jen tak neležely v šuplíku” vznikly dvě – na ebooky – průměrně prodávané sbírky! Mám z toho velikou radost. Díky vám, že čtete!

Stav – červen 2021:

Vydání připravujeme. Zatím není obálka a ladím i některé podrobnosti v jedné z povídek a korektury. Jak jsem psala výš, stala jsem se oficiálně nakladatelkou, plánuju ale vydávat jen tyto své povídkové sbírky. Překladatelé se přihlásili ještě před vydáním, ale vzhledem k tomu, že se stále pracuje na překladech prvního ebooku – vždyť je to od vydání SEIFu jen dři měsíce – nechci na to spěchat. S dalším sborníčkem bych velmi hypoteticky počítala před vánoci. Je fajn, že moje ebooky se půjčují i v knihovnách, což jsem zjistila den před psaním tohoto textu.

 

Mimochodem, povídek a zábavy s jejich vydáváním je nečekaně tolik, že mě to přimělo zařídit si vlastní nakladatelskou živnost. Mám ji zhruba čtrnáct dní (údaj z března 2021).


povidky fantasy Odkaz zpovědníka z Loudunu

Pokud vás moje knížky zaujaly, můžete je ohodnotit tady:

Databazeknih.cz Odkaz zpovědníka z Loudunu

CBDB.cz - Odkaz zpovědníka z Loudunu

Goodreads Odkaz zpovědníka z Loudunu

 

Petra Štarková/Palmknihy 2021

Titul: Odkaz zpovědníka z Loudunu
Podtitul: Fantasy a fan fiction povídky
Autor: Petra Štarková
Nakladatel: Štarková Petra (ano, fakt jsem na to hrdá :-))

Anotace:

Souboj dvou mágů o syna. Pole, ze kterého sklízí úrodu jen vyvrženci, nebo přestup Harryho Pottera na novou školu? Zajímá vás, jaké to je, když se mladé čarodějky ocitnou ve středověkém klášteře?
Je tu další sbírka povídek Petry Štarkové, tentokrát tématicky laděná směrem k fantasy. Kromě delších, spíše klasických příběhů zde najdete i kratší, experimentální dílka z oblasti fan fiction. Nechybí ani komentáře autorky k jednotlivým příběhům.

 

ISBN

978-80-908255-0-5 mobi
978-80-908255-1-2 pdf
978-80-908255-2-9 epub