Můj brácha Tornádo

Můj brácha Tornádo

 

Knížka o klukovi, který má ADHD a taky je nejrychlejší ze všech. Určeno všem dětem a zejména těm, které teprve hledají, co jim jde nejlíp.

 

Koupit Můj brácha Tornádo

 

 

Můj brácha Tornádo, Albatros/Pasparta 2018 (Má to háček)

Říkají mi Julie a je mi devět let. Chtěla bych vám vyprávět příběh o sobě, o svých rodičích, kamarádkách, ale hlavně o bráchovi. Jmenuje se Jonáš a chodí se mnou do třídy, i když je starší. Má totiž ADHD. Někdy se mi zdá, že se chová jako tornádo. Chvíli neposedí, místo toho, aby šel, tak běží, všechno mu padá z ruky. Ale běhat, to on umí opravdu rychle, vždyť je členem sportovního týmu Tornáda!

Příběh sportovce Jonáše, který je rychlý jako tornádo, A taky tak ničivý.

“Julie a Jonáš jsou dva sourozenci. jenže každý je jiný – zatímco Julie ráda kreslí a povídá si s kamarádkami, Jonáš leze po stromech, ztrácí věci a ve škole pořád neví, co se děje. Knížka Můj brácha Tornádo vyšla na jaře 2018 jako má druhá kniha v edici Má to háček. Tak, jako v první knize měl hlavní hrdina autismus, Jonáš v druhé knížce se potýká se svou poruchou pozornosti a hyperaktivitou.”

Zalistujte si knihou

(několik stránek knížky volně k zobrazení)

Stáhněte si pracovní listy vytvořené přímo ke knize Můj brácha Tornádo

(Pracovní listy jsou vytvořeny v černobílé verzi, můžete si je stáhnout, vytisknout, pracovat s nimi mohou děti samotné, nebo s pomocí rodičů či pedagogů. Pozor – pracovní listy vyžadují alespoň základní znalost knihy)

Napsali o knize

Když brácha běhá s větrem o závod – Klub knihomolů
“Zkušenosti, o které se Julie ve svém vyprávění dělí, může čtenář snadno aplikovat, pokud se s touto diagnózou v budoucnu setká. Například když musí Julie čelit učitelce, která dává Jonáše za odstrašující příklad, nebo když se setká s výsměchem ostatních spolužáků. Naopak další postavy v knize se chovají správně, snaží se o inkluzi problematického dítěte do kolektivu, podporují Jonáše v rozvíjení jeho talentů a motivují ho. Právě takový přístup je nesmírně užitečné si osvojit.”

Můj brácha Tornádo (recenze) – Křesťan Dnes
“Asi nejcennějším přínosem knížky je formulace toho, co potřebujeme pochopit. Dítě za svou poruchu nemůže, nedělá to schválně. Jen je pro ně obtížnější někdy dokonce i nemožné některé věci zvládnout. Potřebuje přijetí, porozumění, lásku a pomoc.”

“Poučný a čtivý příběh pro mladší čtenáře z edice Má to háček přináší tentokrát náhled do života chlapce s ADHD. Kniha je plná rošťákovin, výher i proher, protože to všechno k poruše pozornosti s hyperaktivitou patří. Kniha je bohatě ilustrována, ovšem chybí mi členění do kapitol. V závěru knihy je bonus pro rodiče formou představení ADHD a pro děti jsou na internetu ke stažení pracovní listy, což je velké plus.”
Dragellin blog

“Petra se totiž, nejen v této knize, věnuje poměrně aktuálním tématům dnešní doby, se kterými přicházíme téměř denně do styku, ale nevěnujeme jim tolik pozornosti. Většinou je známe jen okrajově, často pouze z vyprávění, ale ne už reálně.”
Život podle Carol

Knih s tématikou ADHD je vcelku málo a knih pro děti ještě méně. Proto je opravdu úžasné, že se Petra Štarková pokusila přiblížit toto onemocnění nejenom dospělým, ale i malým čtenářům, pro které je kniha primárně určena.
Knihu, prosím!

 

 

Koupit Můj brácha Tornádo

 
Pokud chcete knihu s věnováním přímo od autorky, klikněte sem:

 

Knížku můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat zde

CBDB.cz - Můj brácha Tornádo

Databazeknih.cz Můj brácha Tornádo

Goodreads Můj brácha Tornádo