Lukáš a profesor Neptun

kniha o autismu pro děti, knihas věnováním od autora

Knihy o autismu: Lukáš a profesor Neptun

Kniha o autismu, astronomii a taky jednom začínajícím přátelství pro všechny děti od sedmi let.

Čtete knihy o autismu jednu po druhé a hledáte takovou, která by vám pomohla pracovat přímo s dětmi? Vysvětlit jim, v čem a proč je jejich spolužák, bráška nebo kamarád jiný a nebo – objasnit přímo malým i větším autistům, co potřebují vědět? Pak jste tu správně.

Koupit knihy o autismu Lukáš a profesor Neptun

Lukáš a profesor Neptun, Albatros/Pasparta 2017 (Má to háček)

“Knížka Lukáš a profesor Neptun je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě!”

Lukáš je devítiletý astronom, autista a taky nejspíš mimozemšťan. To není úplně jednoduché, ale nevadí. Všechny těžkosti, se kterými se v knížce setká, mu pomůžou překonat jeho rodiče, asistentka Anetka a taky panáček, uháčkovaný z fialové vlny, kterého si nosí všude s sebou. Knížku o Lukášovi pro Vás připravila ve spolupráci dvě nakladatelství – Pasparta a Albatroa a byla první knihou z edice Má to háček.

Zalistujte si knihou

(několik stránek knížky volně k zobrazení)

Stáhněte si pracovní listy vytvořené přímo ke knize Pravidla skutečných ninjů

(Pracovní listy jsou vytvořeny v černobílé verzi, můžete si je stáhnout, vytisknout, pracovat s nimi mohou děti samotné, nebo s pomocí rodičů či pedagogů. Pozor – pracovní listy vyžadují alespoň základní znalost knihy)

Napsali o knize

Lukáš z mimozemské civilizace – Databáze knih
“Velký mýtus o autismu je, že děti s PAS nemají přátele. Petra Štarková tento omyl vyvrací. I autistické dítě má potřebu kontaktu s ostatními. Na ostatních však je, aby autistu pochopili a respektovali jeho potřeby.”
Martina Flašarová

Na skok jinam – recenze
“Pro třídy, ve kterých jsou začleněni děti s autismem, by tohle měla být povinná četba.”
Hana Kubíková

Recenze na webu Zdravá a krásná
“Knížka je napsaná s obrovskou empatií a pochopením, slova hladí, nezachází se do detailů, které by dětem mohly činit potíže. Lukáš je malý kluk, který je tak trochu výjimečný, musí mít kolem sebe vše tak jak je zvyklý, rozhodí ho maličkosti, nemá rád hluk, má své záliby a koníčky, a nerozumí těm jiným, a vlastně ani tomu, že každého nezajímají věci, co jeho.”

Dragell.cz
“Kniha hravou formou seznamuje malé čtenáře s autismem, který se může projevovat u některého z jejich spolužáků. Čtenáři jsou tak seznámeni se všemi jeho projevy, jak k takovému člověku přistupovat a jak mu případně v nesnázích pomoci. Vše je podáno jednoduchým jazykem a doprovodnými ilustracemi, které dětem vše srozumitelné vysvětlí.”

knihy o autismu Lukáš a profesor Neptun tlačítko koupit

Pokud chcete knihu s věnováním přímo od autorky, klikněte sem:

knihy o autismu pro děti

Knížku můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat zde:

knihy o autismu CBDB.cz - Lukáš a profesor Neptun

knihy o autismu Databazeknih.cz Lukáš a profesor Neptun

knihy o autismu Goodreads Lukáš a profesor Neptun

Zajímají vás další moje knížky pro děti? Přejděte sem

Největší nemehlo pod sluncem
Jak se dostat z maléru
Pravidla skutečných ninjů
Bibu
Můj brácha Tornádo
Jak to chodí v lidské hlavě
Pirát jménem Šampaňský