Jak to chodí v lidské hlavě

Obálka Jak to chodí v lidské hlavě - psychologie pro děti

 

Jak to chodí v lidské hlavě

psychologie pro děti

 Dost možná jediná česká knížka o psychologii určená i mladším dětem, psaná tak, aby pochopily, co se v jejich hlavách může dít. 

Chcete se jednoduchou formou dozvědět něco o základech psychologie, nebo máte děti, které tenhle obor zajímá? Knížka Jak to chod v lidské hlavě je přehledou encyklopedií psychologie pro děti od 8 let.

 

 

Jak to chodí v lidské hlavě, Portál 2016

Cílem knihy je zprostředkovat dětem co nejpřitažlivější formou základní povědomí o psychologii, a to tak, aby byly informace co nejsnáze pochopitelné i pro nejmladší čtenáře. Jednotlivé kapitoly se věnují například našemu vnímání, citům a pocitům, pozornosti, paměti, učení apod. Celým textem se prolíná příběh kluka Filipa, který tematicky a zábavnou formou doplňuje příslušné odborné informace. Čtenáře při četbě provází mozek Filipa – hlavního hrdiny.
Kniha je určená především dětem školního věku, ale ocení ji i jejich rodiče a pedagogové.

Zalistujte si knihou

 

Tisková zpráva

Jak funguje naše hlava, vysvětlí dětem mozek kluka Filipa

“Titul zaujme nejen tématem, ale také grafickým zpracováním. Příběh Filipa, vyprávění jeho mozku a vysvětlení pojmů jsou názorně graficky odděleny barevnými rámečky. Čtenář může číst postupně nebo v textu přecházet podle barvy rámečků na informace, které ho nejvíce zajímají. A tak se děti dozvědí o myšlení, inteligenci, vůli, potřebách, spánku, fantazii, citech, strachu, smutku, sebevědomí … najdou i složitější informace pro zkušenější a zároveň mohou prožívat příběh zraněného kluka, který si v nemocnici najde kamarády a společně pátrají po tajemstvích.”

 

Napsali o knize

Každá hlavička je jiná – Klub knihomolů

“Lidských povah, pocitů, způsobů myšlení je na světě tolik, kolik je lidí. Jejich rozmanitost a podstata je často obtížně pochopitelná pro dospělé, natož pro děti. Milá kniha Jak to chodí v lidské hlavě dokáže vše popsat jednoduše a pochopitelně pro každého, přičemž obsáhne většinu oborů psychologie. Jde o jednu z těch dětských knih, které osloví i rodiče. Zaujme i barvami a zábavnými ilustracemi.”

 

Jak vysvětlit dětem, co se děje v lidské hlavě – Martina Mičková

“Vtipné ilustrace Libora Drobného dodávají textu správný šmrnc. Téměř na každé straně najdete „ nějaký ten mozek“. Publikace je určena dětem školního věku. S chutí se do ní začtou určitě i rodiče a pedagogičtí pracovníci.”

Martina Mičková

 

Já mám mozek, ty máš mozek – Čteme české autory

“Jak to chodí v lidské hlavě je mimo jiné výbornou metodickou pomůckou pro učitele občanské výchovy nebo výchovy ke zdraví na základní škole. Zejména oceňuji podnětné otázky za každou kapitolou, které mohou ve vyučování navodit fázi brainstormingu a společné diskuze. Proto doporučuji tuto publikaci pořídit do každé školní knihovny.”

Petra Darebníčková

 

 

Koupit Jak to chodí v lidské hlavě

 

Knížku Jak to chodí v lidské hlavě (Psychologie pro děti) můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat zde:

CBDB.cz - Jak to chodí v lidské hlavě

Databazeknih.cz Jak to chodí v lidské hlavě

Goodreads Jak to chodí v lidské hlavě