Můj brácha Tornádo

Můj brácha Tornádo

 

Hledáte knihu o ADHD, určenou přímo dětem? Kniha Můj brácha Tornádo jim vysvětlí, že hyperaktivita není vždycky jen špatná a že i když se od ostatních trochu odlišují, můžou dokázat velké věci. Knížka o Jonášovi, který má ADHD a taky je nejrychlejší ze všech. Určeno všem dětem a zejména těm, které teprve hledají, co jim jde nejlíp, a jejich sourozencům, kteří si k nim hledají cestu.

 

 

 

 

Můj brácha Tornádo, Albatros/Pasparta 2018 (Má to háček)

Příběh je z části psán pohledem sestry hlavního hrdiny, kterou bratr občas štve, i když se mají rádi.

Anotace: Říkají mi Julie a je mi devět let. Chtěla bych vám vyprávět příběh o sobě, o svých rodičích, kamarádkách, ale hlavně o bráchovi. Jmenuje se Jonáš a chodí se mnou do třídy, i když je starší. Má totiž ADHD. Někdy se mi zdá, že se chová jako tornádo. Chvíli neposedí, místo toho, aby šel, tak běží, všechno mu padá z ruky. Ale běhat, to on umí opravdu rychle, vždyť je členem sportovního týmu Tornáda!

 

Příběh sportovce Jonáše, který je rychlý jako tornádo, A taky tak ničivý.

“Julie a Jonáš jsou dva sourozenci. Jenže každý je jiný – zatímco Julie ráda kreslí a povídá si s kamarádkami, Jonáš leze po stromech, ztrácí věci a ve škole pořád neví, co se děje. Knížka Můj brácha Tornádo vyšla na jaře 2018 jako má druhá kniha v edici Má to háček. Tak, jako v první knize měl hlavní hrdina autismus, Jonáš v druhé knížce se potýká se svou poruchou pozornosti a hyperaktivitou.”

Zalistujte si knihou pro děti o atletice a ADHD

Tady najdete několik stránek knížky volně k zobrazení, pokud stále váháte a potřebujete se podívat, jak knížka ve skutečnosti vypadá. Je bohatě ilustrovaná a prošla odbornou redakcí

Stáhněte si pracovní listy vytvořené přímo ke knize o ADHD Můj brácha Tornádo

Tyto pracoví listy jsou určené k vytištění a k práci se třídou nebo i pro každé dítě, které knihu bude číst. Odborné znalosti nijak nevyžadují. (Pracovní listy jsou vytvořeny v černobílé verzi, můžete si je stáhnout, vytisknout, pracovat s nimi mohou děti samotné, nebo s pomocí rodičů či pedagogů. Pozor – pracovní listy vyžadují alespoň základní znalost knihy)

 

Napsali o knize

Když brácha běhá s větrem o závod – Klub knihomolů

“Zkušenosti, o které se Julie ve svém vyprávění dělí, může čtenář snadno aplikovat, pokud se s touto diagnózou v budoucnu setká. Například když musí Julie čelit učitelce, která dává Jonáše za odstrašující příklad, nebo když se setká s výsměchem ostatních spolužáků. Naopak další postavy v knize se chovají správně, snaží se o inkluzi problematického dítěte do kolektivu, podporují Jonáše v rozvíjení jeho talentů a motivují ho. Právě takový přístup je nesmírně užitečné si osvojit.”

 

Můj brácha Tornádo (recenze) – Křesťan Dnes

“Asi nejcennějším přínosem knížky je formulace toho, co potřebujeme pochopit. Dítě za svou poruchu nemůže, nedělá to schválně. Jen je pro ně obtížnější někdy dokonce i nemožné některé věci zvládnout. Potřebuje přijetí, porozumění, lásku a pomoc.”

“Poučný a čtivý příběh pro mladší čtenáře z edice Má to háček přináší tentokrát náhled do života chlapce s ADHD. Kniha je plná rošťákovin, výher i proher, protože to všechno k poruše pozornosti s hyperaktivitou patří. Kniha je bohatě ilustrována, ovšem chybí mi členění do kapitol. V závěru knihy je bonus pro rodiče formou představení ADHD a pro děti jsou na internetu ke stažení pracovní listy, což je velké plus.”

Dragellin blog
“Petra se totiž, nejen v této knize, věnuje poměrně aktuálním tématům dnešní doby, se kterými přicházíme téměř denně do styku, ale nevěnujeme jim tolik pozornosti. Většinou je známe jen okrajově, často pouze z vyprávění, ale ne už reálně.”

Život podle Carol

Knih s tématikou ADHD je vcelku málo a knih pro děti ještě méně. Proto je opravdu úžasné, že se Petra Štarková pokusila přiblížit toto onemocnění nejenom dospělým, ale i malým čtenářům, pro které je kniha primárně určena.

Knihu, prosím!

Představení nové řady příběhů na pomoc Má to háček a křest novinky Můj brácha Tornádo, kterou napsala pszcholožka Petra Štarková. Jonáš je talentovaný sportovec, ale v jeho životě se objevil háček jménem ADHD. Někdy svému okolí připadá jako tornádo – rychlé a ničivé. Chvíli neposedí, místo toho, aby šel, tak běží, všechno mu padá z ruky. Ale běhat, to on umí opravdu rychle, vždyť je členem sportovního týmu Tornáda!
Pokračování si přečtěte tady:

A další…

Velmi pěkně napsáno a vysvětleno. Poučné!!! Myslím si, že by pochopilo dítě od 9 let, pokud by mu to rodič dal přečíst. V dnešní době je velmi důležité vědět a znát pohled na různé poruchy.
Příběh nám přináš pohled do milující rodiny, ve které má syn ADHD, se kterým se musel naučit žít. Při čtení se člověk dokáže vcítit do jeho situace. A myslím si, že to nebylo nic příjemného, když se mu ze začátku “posmívali” a dělali si z něj srandu za jeho chování. (Marci18, z Databáze knih)

 

Oceňuji nápad – přiblížit dětem život vrstevníka s ADHD. Rychlý, zbrklý, zapomnětlivý spolužák, nemusí být jen nevychovaný zpovykanec, který je sobecký a chce ostatním jen škodit.
Líbí se mi zmínka o tom, že dítěti s ADHD může jeho vlastní chování vadit; sám má však velmi malou šanci své projevy ovlivnit. Potřebuje pomoc a pochopení okolí. (Z Databáze knih)

 

Kniha o ADHD Můj brácha Tornádo

Pokud chcete knihu s věnováním přímo od autorky, klikněte sem:

 

Knížku můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat zde:

Kniha o ADHDMůj brácha Tornádo

kniha o adhd Můj brácha Tornádo

kniha o ADHD Můj brácha Tornádo

 

Zajímají vás další moje knížky pro děti? Přejděte sem

 

Největší nemehlo pod sluncem
Jak se dostat z maléru
Pravidla skutečných ninjů
Bibu
Lukáš a profesor Neptun
Jak to chodí v lidské hlavě
Pirát jménem Šampaňský