Pravidla skutečných ninjů

Pravidla skutečných ninjů

Příběh o dětské agresivitě, o tom, jak vycházet s problémovými spolužáky i o tom, jak se postavit svým vlastním problémům a nočním můrám, určený dětem od 8 let.

 

Koupit kniha o problémech v chování a agresivitě Pravidla skutečných ninjů

 

 

Pravidla skutečných ninjů, Albatros/Pasparta 2019 (Má to háček)

“Do třídy přišel nový kluk a s ním spousta problémů. S nikým se nebaví, sprostě nadává, a navíc se pere. Spolužáci zjišťují, že to s ním nebude lehké. Ale jednoduché to nemá ani sám Ivoš. Naštěstí je tady Lenka, sociální pracovnice věnující se bojovému umění. Díky ní a knize o ninjech se Ivoš stane následovníkem umění starodávných bojovníků. A naučí se, že problémy se neřeší útěkem ani rvačkou. Dokáže se jim nakonec postavit jako skutečný ninja?”

Desetiletý Ivoš to nemá v životě zrovna lehké. S maminkou se museli narychlo stěhovat a jak je to s tatínkem, o tom raději nemluví vůbec. Je v nové škole a se spolužáky si zrovna nesedl. Jediné, co umí, je se rvát a nadávat. Knížka vyšla na podzim 2019 jako další kniha v edici Má to háček. Tak, jako v první knize měl hlavní hrdina autismus, Jonáš v druhé knížce se potýkal se svou poruchou pozornosti a hyperaktivitou, zde se Ivoš snaží čelit náročné životní situaci i svým vlastním emocím.

Zalistujte si knihou

(několik stránek knížky volně k zobrazení)

Stáhněte si pracovní listy vytvořené přímo ke knize Pravidla skutečných ninjů

(Pracovní listy jsou vytvořeny v černobílé verzi, můžete si je stáhnout, vytisknout, pracovat s nimi mohou děti samotné, nebo s pomocí rodičů či pedagogů. Pozor – pracovní listy vyžadují alespoň základní znalost knihy)

 

Tisková zpráva

Pravidla skutečných ninjů: Nová kniha pro děti nabízí řešení agresivity ve školách

Knižní řada, která pomáhá dětem s inkluzí, se v polovině listopadu rozšíří o novou knihu Petry Štarkové Pravidla skutečných ninjů. Pojednává o dětské agresivitě a je určena dětem prvního stupně základních škol. Jak vycházet s problémovými spolužáky, si děti mohou přečíst přímo samy, ve školách nebo společně s rodiči.”

 

Napsali o knize

Klub knihomolů

“Pracují ve školství a často se setkávám s problémovými dětmi. Nejsem pedagog, a tak mi každá rada, která mi může pomoci se správně zachovat, přijde vhod. Albatrosová edice Má to háček se zabývá právě těmito dětmi. Na mém blogu jste se mohli již setkat s většiny děl, které v edici vyšly.”

 

Koupit Pravidla skutečných ninjů

Pokud chcete knihu s věnováním přímo od autorky, klikněte sem:

 

Knížku můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat na:

CBDB.cz - Pravidla skutečných ninjů

Databazeknih.cz Pravidla skutečných ninjů

Goodreads Pravidla skutečných ninjů

 

Zajímají vás další moje knížky pro děti? Přejděte sem

Největší nemehlo pod sluncem
Jak se dostat z maléru
Bibu
Můj brácha Tornádo
Lukáš a profesor Neptun
Jak to chodí v lidské hlavě
Pirát jménem Šampaňský