Jak se dostat z maléru

Kniha pro děti o právech, zákonech, financích a nebezpečí

Jak se dostat z maléru

kniha o právech pro děti

Příběh o zákonech, penězích, policii, soudech,

sociálním systému, problémech a právech pro děti

Kniha pro děti o právech, zákonech, financích a nebezpečí

Tohle je encyklopedie pro děti od 8 let o tom, jak fungují finance, policie (včetně té kriminální), sociální systém, exekutoři,

soudy a spousta dalších věcí, které v učebnicích nenajdete, ačkoliv vám mohou zachránit život.

Chcete vědět, do jakých průšvihů se mohou děti i dospělí dostat a jak z toho ven?

Anotace:

Myslíte si, že není možné, aby se z normálních kluků stali jednoho dne nevědomky zločinci, po kterých pátrá policie? Standovi, Romanovi a Štěpánovi se to právě podařilo. Napadlo je totiž schovat něco, co patří jednomu z nich. Anebo už nepatří? Kluci ještě netuší, že svou nevědomostí způsobili hromadu problémů nejen sobě, ale i svému okolí. Roztočí se kolotoč nedorozumění, průšvihů a starostí. Cestou z téhle bryndy pochopí, jak vlastně funguje stát, ve kterém všichni žijeme, a začít dodržovat jeho pravidla. A naopak: nebát se vyhledat a přijmout pomoc státu tam, kde ji potřebují.
Vedle poutavého příběhu trojice kamarádů v knize najdete jednoduše a srozumitelně podané základní informace například o tom, co jsou to úspory a co dluhy, jaké platby jsou povinné a bez kterých služeb se obejdeme, jak vypadá pomoc státu, co jsou to sociální služby, jak funguje policie, k čemu slouží exekuce a jak to vypadá u soudu.
Kniha je určena všem (zodpovědným) občanům od 8 do 100 let.

 

Zalistujte si knihou

Kniha o právech pro děti a dalších tématech provází čtenáře různými tématy, a to prostřednictvím příběhu, faktických informací a praktických rad. Příběh najdou děti vždy v oranžovém rámečku. Pokud tedy chcete číst jen příběh, stačí se v každé kapitole zaměřit na oranžovou část.

  • V zeleném rámečku (s jedním symbolem) najdou děti informace k danému tématu.
  • Modrý rámeček s dvěma symboly uvádí složitější informace pro zkušenější čtenáře.
  • Poté se můžete v kapitolách setkat s otázkou k přemýšlení.
  • A následuje tip, co si mohou děti vyzkoušet.
  • Občas zde najdeme také vtip nebo kulturní okénko, ve kterém najdou děti různá přísloví, rčení, tip na knihu či seriál a podobně.”

kniha o právech pro děti jak se dostat z maléru

 

Koupit knihu pro děti o právech Jak se dostat z maléru

Tisková zpráva

Kniha o právech pro děti – tisková zpráva

 

Napsali o knize

Kniha vypráví příběh o třech klucích, kteří si hodně zkomplikovali život.

“Nakonec se ale ze svých potíží dokázali dostat. Knížka mapuje jejich cestu a popisuje různé maléry a katastrofy, které se mohou přihodit dětem i dospělým. Zároveň uvádí různé lidi, pravidla, zákony, nařízení, instituce a vychytávky, které mohou pomoci při řešení podobných problémů.

Na knížce se mi moc líbí celé pojetí – je zde příběh, ke kterému děti najdou odborné a faktické doplnění. Pokud ale mají chuť pouze na příběh, snadno ho v knize najdou tím, že čtou jen oranžově zvýrazněný text.

Odborné informace jsou psány jasně a bez zbytečných složitostí. Děti se dozví o základních informacích jako práce, zaměstnání, exekuce, ale také třeba domov, energie, zákony a jiné. Kniha tak dává letmý vhled do problematiky občansko-právní.

Příběh je napínavý a hlavní roli hrají dluhy, exekuce, ale také nekalé jednání a podvody, což jsou záležitosti, se kterými se bohužel spousta lidí často setkává. Kniha ale není jen pro ně, i vzdělává děti v této problematice i osobně. Za nás tedy povedený kousek, který dětem od 8 let určitě doporučuji.” Maminkoutek.cz

 

Mé děti ocenily, že je na konci kapitol zařazen vtip a kulturní okénko.

“Na vtipy se v každé kapitole těšily a kulturní okénko jim doporučilo literaturu nebo nějaký televizní pořad, který se vztahoval k tématu. Kniha má pevnou vazbu a je vytištěna na pevnějším lesklém papíře. Budou –li si v ní děti chtít listovat (věřím, že k některým tématům se budou vracet a nalistovávat je častěji, stejně jako mé děti), tak se snadno nepokrčí. Knihu bych doporučila nejen dětem od osmi let, ale všem zodpovědným rodičům, prarodičům a vychovatelům, kteří se výchovou dětí zabývají.” Martina Mičková, Idnes

 

O výuce ve škole a její kvalitě si myslím své. 

“Do žáků se pod tlakem hustí to, co v životě potřebovat nebudou. A to podstatné bývá často opomíjeno. Bifluje se zpaměti a zapomíná se nejen na „školu hrou“, ale rovněž i na praktičnost, názornost a zábavu. I proto miluji publikace od Portálu, které jsou skvělým vodítkem a doplněním toho, o čem bychom s dětmi měli mluvit alespoň doma a jak jim názorně ukázat a předat důležité věci a vědomosti.” Vendi

Takto autorka, Petra Štarková, představuje svou novou knihu a nelze s ní než souhlasit.

Kniha je plná informací o institucích, zákonech a pravidlech ve společnosti, jejichž znalost je pro dospělého možná samozřejmá, ale nelze pochybovat o tom, že by měla být všeobecná. Cílem knihy je oslovit především školáky, ale i podpořit jejich rodiče a učitele, aby nepodceňovali vzdělávání dětí v občanské a finanční gramotnosti.

Knihu bych doporučila všem, kteří chtějí děti seznámit s fungováním státu a společnosti a věřím, že především pro učitele se může jednat o cennou pomůcku k výuce, a to vzhledem k praktickým tipům, jak výuku obohatit o různé hry, či zkušenosti (např. návštěva soudního jednání), které třeba vzbudí větší zájem mladé generace o státní zřízení a podpoří jejich důvěru v instituce.” Časopis Agora

 

 

Koupit knihu pro děti o finanční gramotnosti Jak se dostat z maléru

 

Pokud chcete knihu s věnováním přímo od autorky, klikněte sem:
Knížku Jak se dostat z maléru (Občanskoprávní průvodce pro děti) můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat zde:

Databazeknih.cz kniha o finanční gramotnosti pro děti Jak se dostat z maléru

CBDB.cz kniha o bezpečí pro děti Jak se dostat z maléru

Goodreads kniha Jak se dostat z maléru

 

Zajímají vás další moje knížky pro děti? Přejděte sem

 

Největší nemehlo pod sluncem
Pravidla skutečných ninjů
Bibu
Můj brácha Tornádo
Lukáš a profesor Neptun
Jak to chodí v lidské hlavě
Pirát jménem Šampaňský