Lukáš a profesor Neptun

Lukáš a profesor Neptun

Kniha o autismu, astronomii a taky jednom začínajícím přátelství pro všechny děti od sedmi let.

 

Koupit Lukáš a profesor Neptun
 

 

Lukáš a profesor Neptun, Albatros/Pasparta 2017 (Má to háček)

“Knížka Lukáš a profesor Neptun je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě!”

Lukáš je devítiletý astronom, autista a taky nejspíš mimozemšťan. To není úplně jednoduché, ale nevadí. Všechny těžkosti, se kterými se v knížce setká, mu pomůžou překonat jeho rodiče, asistentka Anetka a taky panáček, uháčkovaný z fialové vlny, kterého si nosí všude s sebou. Knížku o Lukášovi pro Vás připravila ve spolupráci dvě nakladatelství – Pasparta a Albatroa a byla první knihou z edice Má to háček.

 

Zalistujte si knihou

(několik stránek knížky volně k zobrazení)

 

Stáhněte si pracovní listy vytvořené přímo ke knize Pravidla skutečných ninjů

(Pracovní listy jsou vytvořeny v černobílé verzi, můžete si je stáhnout, vytisknout, pracovat s nimi mohou děti samotné, nebo s pomocí rodičů či pedagogů. Pozor – pracovní listy vyžadují alespoň základní znalost knihy)

 

Napsali o knize

Lukáš z mimozemské civilizace – Databáze knih
“Velký mýtus o autismu je, že děti s PAS nemají přátele. Petra Štarková tento omyl vyvrací. I autistické dítě má potřebu kontaktu s ostatními. Na ostatních však je, aby autistu pochopili a respektovali jeho potřeby.”
Martina Flašarová

Na skok jinam – recenze
“Pro třídy, ve kterých jsou začleněni děti s autismem, by tohle měla být povinná četba.”
Hana Kubíková

Recenze na webu Zdravá a krásná
“Knížka je napsaná s obrovskou empatií a pochopením, slova hladí, nezachází se do detailů, které by dětem mohly činit potíže. Lukáš je malý kluk, který je tak trochu výjimečný, musí mít kolem sebe vše tak jak je zvyklý, rozhodí ho maličkosti, nemá rád hluk, má své záliby a koníčky, a nerozumí těm jiným, a vlastně ani tomu, že každého nezajímají věci, co jeho.”

Dragell.cz
“Kniha hravou formou seznamuje malé čtenáře s autismem, který se může projevovat u některého z jejich spolužáků. Čtenáři jsou tak seznámeni se všemi jeho projevy, jak k takovému člověku přistupovat a jak mu případně v nesnázích pomoci. Vše je podáno jednoduchým jazykem a doprovodnými ilustracemi, které dětem vše srozumitelné vysvětlí.”

 

 

Koupit Lukáš a profesor Neptun

 

Pokud chcete knihu s věnováním přímo od autorky, klikněte sem:

 

Knížku můžete ohodnotit nebo o ní diskutovat zde:

CBDB.cz - Lukáš a profesor Neptun

Databazeknih.cz Lukáš a profesor Neptun

Goodreads Lukáš a profesor Neptun