SEIF

SEIF

e-kniha sci-fi povídek

SEIF sci fi povídky Petra Štarková

 

Máte rádi kratší humorné sci-fi příběhy?

E-kniha sci-fi povídek SEIF obsahuje ty moje povídky, které patří do žánru science fiction. Vychází bez účasti nakladatele. Koupíte jej na Palmknihách a později i jinde. Přeji příjemné čtení.

Anotace

Zajímá vás, jaké to je, setkat se o pauze na oběd s vlastním osudem? Co se děje s dětmi odloženými do Dětského hotelu? Co nás čeká v blízké budoucnosti, pokud se budou sociální sítě rozvíjet tak, jako doposud? A taky jak možná bude vypadat konec světa a spoustu dalšího se dočtete v povídkové sbírce Petry Štarkové spolu s krátkými komentáři autorky k jednotlivým příběhům.

V knize najdete tyto sci-fi povídky

Osud čeká za vlastním rohem
Válka Daniela Ostrovského
Ztráta paměti
Apokalypsa
Klub přátel fyzické činnosti
Acheron
Faceblock
SEIF

Koupit e-book sci-fi povídek SEIF

Ukázka z knihy:

e kniha scifi povídky SEIF ukázka 1 Petra Štarkováe kniha scifi humorné povídky SEIF ukázka 2 Petra Štarkováebook sci-fi a humorné povídky SEIF 3 Petra Štarkovásci - fi povídky e-kniha SEIF 5sci fi povídky e-kniha SEIF 5

Chcete číst dál?

Stáhněte si povídku zdarma

Koupit e-book sci-fi povídek SEIF

A nebo příběhy radši posloucháte? Stáhněte si audioknihu.

sci-fi povídky audiokniha

Koupit audioknihu na Audiolibrixu

Proč právě e-kniha sci-fi povídek?

Dříve jsem psala sci-fi a fantasy povídky. Nějak to fungovalo v soutěžích, bývaly otištěné v časopisech a ve sbornících. Tak nějak se předpokládalo pokračování – že napíšu fantasy nebo sci-fi knihu.

Postupně se na tyhle věci nedostávalo času, spolu s tím, jak se dostavovaly úspěchy v psaní dětské literatury a já viděla ten rozdíl v přístupu (moje marná snaha dostat se do fandomových časopisů versus okamžité přijetí fantasy a sci-fi povídek do Psychologie Dnes která měla mnohem větší náklad i jinam), ani motivace. A hlavně mi to pak už nešlo.

Po těch pár letech, kdy jsem z fantastiky nedopsala jediný smysluplný příběh (kromě vlkodlaků, kterážto povídka ale taky taky stále ještě nemá finální podobu), si nemá smysl namlouvat, že letos už to určitě bude. Zároveň si lidi ty povídky pamatují, občas je někdo chce poslat nebo koupit, jenže jsou (byly) rozeseté po různých sbornících, časopisech, webech. Nechci, aby to úplně zapadlo, ale komerčně zajímavé to asi moc není a nejspíš nebude. Proto jsem se za podpory Palmknih rozhodla vydat je tam jako ebooky. (Budou pravděpodobně tři – v tom prvním budou posbírané ty scifárny, ve druhém fantasy a třetí budou humorné věci – protože to lidi zajímá nejvíc. Já nikdy humor cíleně nepsala ani se nepovažovala za humoristickou autorku, ale pokud by to tak hypoteticky mohlo být, proč nevydat i sbírku humorných textů?)

Co o knize napsali?

”Uzemnila mě má oblíbená hláška „Všichni jsou mrtví, Dave!“ Takže ano – čtení jsem si neuvěřitelně a nad očekávání užívala. Osm povídek… nejvíce mě oslovila Apokalypsa, ta byla silná. Navzdory délce měla výtečnou a jasnou pointu. Já totiž nejsem na taková ta skrytá poselství, která si musíte domyslet. Na to jsem moc roztěkaná a nesoustředěná. Faceblok byl mrazivě reálný… nebudeme si tu rozebírat povídku za povídkou. Ještě bych vypíchla Osud čeká za nejbližším rohem a už dám pokoj.” Vendi z Jihu

“Oplatí sa?
Rozsah námetov Petry Štarkovej je veľmi pestrý a paleta skvelých tém je spracovaná zručne a pútavo. Autorka do každej vniesla aj kus svojich profesionálnych znalostí ľudskej povahy, sklonov a problémov, s ktorými dnes bojujeme. Aj preto sú jej poviedky svojské, neokukané, plné smutnej pravdy či humoru. Takže, oplatí sa prečítať zbierku poviedok Seif? Odpoveď znie… Jednoznačne áno!” Ena, Sarden

“První co musím vyzdvihnout je různorodost a originalita povídek. Kdyby to psali různí autoři nepsal bych to sem, ale všechny psal jeden autor. Takže smekám před nápaditostí, fantazií ale i schopnosti napsat smysluplnou povídku na pár stránek. Mě osobně i když se to neslučuje s tím co jsem psal na začátku se tentokrát líbili a byly pro mně nápaditější a zajímavější ty kratší povídky.” Robin, Databazeknih

Jak se píše a vydává kniha samonákladem?

Květen 2023:

Tahle sci-fi povídková sbírka má dokonce i placky! Vyrobila je Rosana Zvelebilová, majitelka a šéfka nakladatelství Canc. Většina se jich rozdala na Světě knihy 2023, a během křtu čtvrté knihy se série Short ebook stories, Návratu vlkodlaků.

 

Duben 2023 – hledáte sci-fi audioknihu?

SEIF vychází jako audiokniha! Namluvil ji Vojta Hamerský a koupit ji můžete třeba tady u Čti mi, kteří za vydáním stojí. Ukázka zdarma, abyste si mohli vyzkoušet, jestli vám můj styl psaní a Vojtův přednes sedí, je samozřejmě taky tam.

Březen 2021:

Tak jak jsem slíbila, dnes vychází první z eknih cyklu pracovně nazvaného Recycled fantasy (*přejmenováno na Short e-book stories*), sbírka sci-fi povídek SEIF. Zatím to šlo kupodivu docela hladce, trochu jsem si nevěřila, že zvládneme doma udělat sazbu, exporty, publikaci. Jsem zvědavá, jestli se nestrhne nějaký hate kvůli tomu, že by to čtenářům třeba na čtečkách nefungovalo. Kupodivu je o knihu i nějaký ten zájem. Jo – a abych nezapomněla – vypadá to, že moje budoucí ebooky se rozmnoží.

Ne že bych napsala něco nového, ale začala jsem dávat dohromady své povídky žánru fantasy a i když vynechám všechny problematické, nepublikovatelné, nedávno (v posledních pěti letech) publikované a příliš divné, vychází to tak, že bude jeden ebook fantasy příběhů a druhý ebook uzavřených povídek ze světa Magicey – mé nikdy nedopsané knihy. Dále byl projeven zájem o souhrnné e-vydání mých článků, nevím, jak je to s autorskými právy, takže to si ještě nechám projít hlavou.

Další edit dvě hodiny po vydání:

Ano, vím o té (v tuto chvíli jedné) tiskové chybě. Opravujeme. Předpokládáme, že přibudou další. Kniha byla nabídnuta k překladu opět za pomoci stejné společnosti jako ebook Bibu, prozatím jenom do angličtiny, čeká se na vyjádření jednoho z ověřených překladatelů. Na Databáziknih už dva lidé klikli na tlačítko, že si knihu chtějí přečíst nebo koupit. To jde teda docela rychle. :-))

Titul: SEIF
Podtitul: Sci-fi povídky
Autor: Petra Štarková
Nakladatel: Petra Štarková (ano, jsem na to vážně hrdá :-))

ISBN

978-80-270-9210-9
978-80-270-9211-6
978-80-270-9212-3

Koupit e-book sci-fi povídek SEIF

Líbí se vám moje knížky? Ohodnoťte je tady:

Databazeknih sci fi povídky ekniha SEIF

CBDB.cz sci fi povídky SEIF

Goodreads sci fi povídky SEIF