Nejlepší knihy pro děti od 7 let

nejlepší knihy pro děti od 7 let

Objevování kouzla čtení:

Nejlepší knihy pro děti od 7 let z edice Má to háček od Petry Štarkové

Čtení je jedním z nejvzácnějších darů, který můžeme předat dětem. Otevírá jim brány do světů plných dobrodružství, fantazie a emocí. Zde je přehled několika knih z této edice, které by rozhodně neměly chybět v knihovničce vašich malých čtenářů.

Má to háček – edice 8 knih pro děti od 7 – 8 let.

Hrdinové knih z této edice mají nějaký problém či diagnózu. Knížky mohou být inspirací i povzbuzením všem malým čtenářům, kteří se s nějakým háčkem potřebují vyrovnat.

Pro děti od sedmi let je čtení nejen zábavnou záležitostí, ale také skvělým způsobem, jak se setkat s různými tématy a problematikami. Edice “Má to háček” od autorek Petry Štarkové, Ivony Březinové a Lenksy Rožnovské nabízí osm knih, které spojují příběhy s realitou problémů.

kniha o autismu pro děti Lukáš a profesor neptun

Lukáš a profesor Neptun nás zavádí do světa Lukáše, který se potýká s autismem. Příběh nám ukazuje jeho vnitřní svět, jak vnímá okolní podněty a jak se snaží najít své místo ve škole a mezi spolužáky. Lukášova odlišnost je nádherně ztvárněna a kniha nabízí okno do světa dětí s autismem, podporuje empatii a porozumění pro jejich zážitky.

kniha o ADHD pro děti Můj brácha tornádo

Kniha Můj brácha Tornádo výjimečně zobrazuje vztah sourozenců, kde jeden z nich má odlišné potřeby, než jsou běžné. Přestože se někdy zdá, že Juliin bratr Jonáš je obtížný, nešikovný a nevyzpytatelný, kniha ukazuje, že pod tímto vnějším projevem se skrývá chlapec s vlastními schopnostmi a touhami. I Julii, i jemu postupně dochází, že Jonášovo ADHD je součástí toho, kdo je, a že s tím mohou společně vyrůst a naučit se novým dovednostem.

Tato kniha podněcuje čtenáře k zamyšlení nad tím, jaký vliv může mít odlišnost na rodinu a sourozenecké vztahy. Zároveň v ní najdeme téma lásky, trpělivosti a odvahy přijmout druhého takového, jaký je. “Můj brácha Tornádo” je příběhem, který oslovuje nejen děti, ale i dospělé. Otevírá dialog o důležitosti porozumění a respektu k odlišnostem.

oceněna knížka pro děti o řešení problémů s chováním

Pravidla skutečných ninjů Ivoš je novým žákem ve třídě a má mnoho problémů. Lenka, sociální pracovnice, mu pomáhá objevit umění starodávných bojovníků a naučit se, že problémy není třeba řešit násilím. Tato kniha zábavným způsobem vyzdvihuje hodnoty jako týmová spolupráce, sebeovládání a empatie.

motivační kniha pro dětiNejvětší nemehlo pod sluncem Bára je holka, která se potýká s neobratností, a ačkoli se snaží, zdá se, že její pokusy končí často nezdarem. Tento pocit může být pro ni frustrující a způsobovat jí pocit méněcennosti. Přesto se Bára nevzdává a rozhodne se prožít parádní prázdniny, během kterých bude pečovat o svého dědečka a jeho zvířata. Tato cesta jí ukáže, že přestože se cítí jako nemehlo, má mnohem víc kvalit a hodnot, než si myslí.

Příběh Báry oslovuje všechny, kdo se někdy cítili nesmělí nebo neobratní. Bářina snaha a odhodlání ukazují, že i přes vnější překážky můžeme najít sílu a odvahu v sobě samých. Kniha nás učí, že pravé přátelství a sebeakceptace jsou mnohem důležitější než vnější dovednosti.

“Největší nemehlo pod sluncem” je poutavý příběh, který nám připomíná, že každý z nás má své jedinečné kvality. A že odvaha spočívá v tom, že se nepřestaneme snažit, i když nás někdy zlobí vlastní neschopnosti. Kniha inspiruje děti k sebeúctě, porozumění druhým a odvaze hledat krásu v našich vlastních odlišnostech.

nejlepší knihy pro děti od 7 let

Dětské knihy mají úžasnou schopnost spojovat zábavu, dobrodružství a vzdělávání. Edice knih nazvaná “Má to háček” přináší osvěžující pohled na dětskou literaturu. Tyto knihy jsou zaměřeny na děti od sedmi let – tedy na žáky prvního stupně ZŠ – a přinášejí příběhy plné inspirace, empatie a odvahy. Každá kniha v této edici nese hluboké poselství a seznamuje čtenáře s postavami, které mají nějaký problém či diagnózu. Tyto příběhy mohou být nejen zábavnou četbou, ale také inspirací pro děti, které se potýkají s obtížemi a hledají způsob, jak se s nimi vyrovnat.

Děkujeme za příznivou recenzi!

Zde zmíněné knihy získaly také ocenění Zlatá stuhaZlatá stuha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *