Odkaz zpovědníka z Loudunu – ebook fantasy povídek

 

obálka zde bude, jen ještě není definitivní
 

Nový ebook odkaz zpovědníka z Loudunu obsahuje moje fantasy a fan fiction povídky a vychází bez účasti nakladatele. Mimochodem, povídek a zábavy s jejich vydáváním je nečekaně tolik, že mě to přimělo zařídit si vlastní nakladatelskou živnost. Mám ji zhruba čtrnáct dní 🙂 K dostání bude od Festivalu fantazie, tedy přesněji cca zcela určitě zhruba 🙂 od 5. 7. 2021  na Palmknihách a později i jinde. Pokud budete na zmiňovaném festivalu, nezapomeňte si mi říct o záložku nebo vizitku knihy nebo co bude – nevím, co přesně stihnu vyrobit. 🙂

Jde o druhou sbírku mých převážně už jinde vydaných kratších i delších příběhů, doplněných mými komentáři.  Stejně jako předchozí ebook SEIF by měl stát zhruba tolik, co hamburger, takže drobné nedokonalosti, způsobené tím, že jde o ne zcela profesionální vydání, snad odpustíte. Přeji příjemné čtení.

Titul: Odkaz zpovědníka z Loudunu
Podtitul: Fantasy a fan fiction povídky
Autor: Petra Štarková
Nakladatel: Štarková Petra

 

ISBN 978-80-908255-0-5 mobi
ISBN 978-80-908255-1-2 pdf
ISBN 978-80-908255-2-9 epub

 

Anotace:

Souboj dvou mágů o syna. Pole, ze kterého sklízí úrodu jen vyvrženci, nebo přestup Harryho Pottera na novou školu? Zajímá vás, jaké to je, když se mladé čarodějky ocitnou ve středověkém klášteře?
Je tu další sbírka povídek Petry Štarkové, tentokrát tématicky laděná směrem k fantasy. Kromě delších, spíše klasických příběhů zde najdete i kratší, experimentální dílka z oblasti fan fiction. Nechybí ani komentáře autorky k jednotlivým příběhům.

Kniha obsahuje povídky:

Pod nebem Justicie
Krvavý chléb
Harry Potter a Severus Snape po 20 letech
Třináctý měsíc
Jak hrál Otokar na fortepiano
Odkaz zpovědníka z Loudunu
Hodina se Saxanou
Bradavické vstávání
Řád popsaného stolu

Knihu koupíte zde.

Ukázka z knihy:

Proč povídková sbírka

Dříve jsem psala sci-fi a fantasy povídky. Nějak to fungovalo v soutěžích, bývaly otištěné v časopisech a ve sbornících. Tak nějak se předpokládalo pokračování – že napíšu fantasy nebo sci-fi knihu. Nedošlo k tomu. Nebo spíš jsem to tenkrát nezvládla dopsat. Postupně se na tyhle věci nedostávalo času, spolu s tím, jak se dostavovaly úspěchy v psaní dětské literatury a já viděla ten rozdíl v přístupu (moje marná snaha dostat se do fandomových časopisů versus okamžité přijetí fantasy a sci-fi povídek do Psychologie Dnes která měla mnohem větší náklad i jinam), ani motivace. A hlavně mi to pak už nešlo. Po těch pár letech, kdy jsem z fantastiky nedopsala jediný smysluplný příběh (kromě vlkodlaků, kterážto povídka ale taky taky stále ještě nemá finální podobu), si nemá smysl namlouvat, že letos už to určitě bude. Zároveň si lidi ty povídky pamatují, občas je někdo chce poslat nebo koupit, jenže jsou (byly) rozeseté po různých sbornících, časopisech, webech. Nechci, aby to úplně zapadlo, ale komerčně zajímavé to asi moc není a nejspíš nebude. Proto jsem se za podpory Palmknih rozhodla vydat je tam jako ebooky. (Budou pravděpodobně tři – v tom prvním budou posbírané ty scifárny, ve druhém fantasy a třetí budou humorné věci – protože to lidi zajímá nejvíc. Já nikdy humor cíleně nepsala ani se nepovažovala za humoristickou autorku, ale pokud by to tak hypoteticky mohlo být, proč nevydat i sbírku humorných textů?)

Aktuální stav – červen:

Vydání se blíží. Zatím není obálka a ladím i některé podrobnosti v jedné z povídek a korektury. Jak jsem psala výš, stala jsem se oficiálně nakladatelkou, plánuju ale vydávat jen tyto své povídkové sbírky. Překladatelé se přihlásili ještě před vydáním, ale vzhledem k tomu, že se stále pracuje na překladech prvního ebooku – vždyť je to od vydání SEIFu jen dři měsíce – nechci na to spěchat. S dalším sborníčkem bych velmi hypoteticky počítala před vánoci. Je fajn, že moje ebooky se půjčují i v knihovnách, což jsem zjistila den před psaním tohoto textu.

 

Edit červenec 2021 po vydání: