SEIF – ebook sci-fi povídek

SEIF fantasy povídky Petra Štarková

Sci-fi ebook SEIF obsahuje moje povídky a vychází bez účasti nakladatele. K dostání bude od 28. 02. 2020 na Palmknihách a později i jinde. Měl by stát zhruba tolik, co hamburger, takže drobné nedokonalosti, způsobené tím, že jde o ne zcela profesionální vydání, snad odpustíte. Přeji příjemné čtení.

Titul: SEIF
Podtitul: Sci-fi povídky
Autor: Petra Štarková
Nakladatel: Petra Štarková
ISBN 978-80-270-9210-9
ISBN 978-80-270-9211-6
ISBN 978-80-270-9212-3

 

Anotace:

Zajímá vás, jaké to je, setkat se o pauze na oběd s vlastním osudem? A co se děje s dětmi odloženými do Dětského hotelu? Co nás čeká v blízké budoucnosti, pokud se budou sociální sítě rozvíjet tak, jako doposud, jak možná bude vypadat konec světa a spoustu dalšího se dočtete v povídkové sbírce Petry Štarkové spolu s krátkými komentáři autorky k jednotlivým příběhům.

Kniha obsahuje povídky:

Osud číhá za vlastním rohem
Válka Daniela Ostrovského
Ztráta paměti
Apokalypsa
Klub přátel fyzické činnosti
Acheron
Faceblock
SEIF

Knihu koupíte zde.

Ukázka z knihy:

Proč povídková sbírka

Dříve jsem psala sci-fi a fantasy povídky. Nějak to fungovalo v soutěžích, bývaly otištěné v časopisech a ve sbornících. Tak nějak se předpokládalo pokračování – že napíšu fantasy nebo sci-fi knihu. Nedošlo k tomu. Nebo spíš jsem to tenkrát nezvládla dopsat. Postupně se na tyhle věci nedostávalo času, spolu s tím, jak se dostavovaly úspěchy v psaní dětské literatury a já viděla ten rozdíl v přístupu (moje marná snaha dostat se do fandomových časopisů versus okamžité přijetí fantasy a sci-fi povídek do Psychologie Dnes která měla mnohem větší náklad i jinam), ani motivace. A hlavně mi to pak už nešlo. Po těch pár letech, kdy jsem z fantastiky nedopsala jediný smysluplný příběh (kromě vlkodlaků, kterážto povídka ale taky taky stále ještě nemá finální podobu), si nemá smysl namlouvat, že letos už to určitě bude. Zároveň si lidi ty povídky pamatují, občas je někdo chce poslat nebo koupit, jenže jsou (byly) rozeseté po různých sbornících, časopisech, webech. Nechci, aby to úplně zapadlo, ale komerčně zajímavé to asi moc není a nejspíš nebude. Proto jsem se za podpory Palmknih rozhodla vydat je tam jako ebooky. (Budou pravděpodobně tři – v tom prvním budou posbírané ty scifárny, ve druhém fantasy a třetí budou humorné věci – protože to lidi zajímá nejvíc. Já nikdy humor cíleně nepsala ani se nepovažovala za humoristickou autorku, ale pokud by to tak hypoteticky mohlo být, proč nevydat i sbírku humorných textů?)

Edit březen 2021:

Tak jak jsem slíbila, dnes vychází první z eknih cyklu pracovně nazvaného Recycled fantasy, sbírka sci-fi povídek SEIF. Zatím to šlo kupodivu docela hladce, trochu jsem si nevěřila, že zvládneme doma udělat sazbu, exporty, publikaci. Jsem zvědavá, jestli se nestrhne nějaký hate kvůli tomu, že by to čtenářům třeba na čtečkách nefungovalo. Kupodivu je o knihu i nějaký ten zájem. Jo – a abych nezapomněla – vypadá to, že moje budoucí ebooky se rozmnoží. 🙂 Ne že bych napsala něco nového, ale začala jsem dávat dohromady své povídky žánru fantasy a i když vynechám všechny problematické, nepublikovatelné, nedávno (v posledních pěti letech) publikované a příliš divné, vychází to tak, že bude jeden ebook fantasy příběhů a druhý ebook uzavřených povídek ze světa Magicey – mé nikdy nedopsané knihy. Dále byl projeven zájem o souhrnné e-vydání mých článků, nevím, jak je to s autorskými právy, takže to si ještě nechám projít hlavou.

Další edit dvě hodiny po vydání:

Ano, vím o té (v tuto chvíli jedné) tiskové chybě. Opravujeme. Předpokládáme, že přibudou další. Kniha byla nabídnuta k překladu opět za pomoci stejné společnosti jako ebook Bibu, prozatím jenom do angličtiny, čeká se na vyjádření jednoho z ověřených překladatelů. Na Databáziknih už dva lidé klikli na tlačítko, že si knihu chtějí přečíst nebo koupit. To jde teda docela rychle. :-))