Autorské čtení s Kulturou 21

autorské čtení

Autorské čtení s Kulturou 21

Před časem byli portálem http://www.kultura21.cz osloveni knižní autoři a byl jim poskytnut prostor k představení svého literárního díla veřejnosti skrze audioknižní ukázku ve formě autorského čtení. Autoři zaslali řadu nahrávek obsahujících prózu, poezii, detektivní příběhy, romantické romány a vzdělávací literaturu. Tyto zvukové ukázky byly zveřejněny na YouTube kanálu Kultura21 a rozděleny do různých kategorií. Na základě hlasování čtenářů portál vyhodnotil soutěž a vybral vítěze.

Autoři sami se do tohoto projektu zapojili s velkým zápalem a připravili pro vás ukázky ze své tvorby, někteří dokonce nahráli více než jednu ukázku. Celkem portálu nabídli 91 titulů rozdělených do 5 kategorií. Vítězi těchto kategorií byli vybráni na základě počtu hlasů a nyní vám je rádi představíme.

V odkazu si můžete poslechnout krátké audio ukázky z mých knih na soutěžním youtube kanálu Kultura 21. Najdete tam i spoustu dalších autorů a knih. Jde o soutěž audioukázek, namluvených samotnými autory. Jo, a pokud se vám tam nějaká knížka zalíbí, můžete jí dát Like.

 

Lukáš a profesor Neptun

 

Můj brácha Tornádo

 

Chcete vědět víc o knihách z tohoto autorského čtení?

Lukáš a profesor Neptun

audiokniha Kultura 21 autorské čtení

Můj brácha Tornádo

Postrádáte knihu, která dětem vysvětlí ADHD? Můj brácha Tornádo je právě tím příběhem, který hledáte. Tato kniha osloví děti a ukáže jim, že hyperaktivita nemusí být vždycky špatná a že i když se od ostatních trochu odlišují, mají potenciál dosáhnout velkých věcí. Příběh se zaměřuje na Jonáše, který trpí ADHD a zároveň je nejrychlejší ze všech. Tato knížka je určena všem dětem, zejména těm, které stále hledají, co jim jde nejlépe, a také jejich sourozencům, kteří se snaží porozumět jejich odlišnostem.

Julie a Jonáš jsou dva sourozenci, ale každý z nich je jedinečný. Zatímco Julie ráda kreslí a tráví čas s kamarádkami, Jonáš má rád dobrodružství, leze po stromech, občas něco ztratí a ve škole má problémy udržet pozornost. Knížka “Můj brácha Tornádo” byla poprvé publikována na jaře 2018 jako druhý titul z edice Má to háček. Stejně jako v první knize, kde hlavní hrdina měl autismus, se tentokrát věnuje tématu poruchy pozornosti a hyperaktivity.

audiokniha Kultura 21 autorské čtení