Psychotesty online – na tomto webu

Ahoj všichni…
snažím se tu vytvořit stránku s online psychotesty, některé jsou zdarma, jiné se platí pomocí SMS.
Toto zatím rozhodně není definitivní verze, zatím jenom zkouším, jak linky fungují a jak to vypadá, nicméně klidně můžete kliknout /na vlastní nebezpečí/:-) Budu ráda, když vyzkoušíte a pod článek napíšete, jak to funguje a jaký z toho máte pocit. .-)

Psychotest zdarma 1: Máte sklon k depresi? /neručím za odbornost/
Psychotest zdarma 2: Test poruch příjmu potravy/taktéž neručím/

Placené psychotesty:


Tyto testy jsou placené, protože to jsou psychologické testy v pravém slova smyslu – sestavili je psychologové, jsou ověřené a doladěné výzkumy podle oficiálních kritérií. Fungují tak, že si je po internetu uděláte a na závěr vás test vyzve, abyste zaplatili určitou částku pomocí SMS. Až po zaplacení se test vyhodnotí a ukáže vám výsledky. Nemusíte se tedy bát, že když kliknete, abyste se na test podívali, bude bude po vás hned někdo chtít platbu. .-)

Cena: Za vyhodnocení testů:OSPAT, EQ test, BITEPT, ICAT a PESO se platí 79 Kč v ČR nebo 3,16 EUR na Slovensku zasláním jednoduché sms zprávy (viz instrukce na konci testu).


Za vyhodnocení testů FULJOB a MACH se platí 50 Kč v ČR nebo 3,16 EUR na Slovensku zasláním jednoduché sms zprávy (viz instrukce na konci testu).


Platba ostatních placených testů: sledujte informace na stránce testu.

Příklad jednotlivýho testu:
Test prof. orientace FULJOB:


Online psychologické testy

Na českém internetu jsou konečně k dispozici profesionální psychologické testy. Můžete se dozvědět něco o své osobnosti – k tomu slouží dotazníky ICAP (Test osobnostních vlastností, PESO (Osobnost mezi lidmi) a OSPAT (Test pro poruchy osobnosti). BITEPT (Test duševních poruch) zjišťuje možnou přítomnost některé z nejčastějších poruch psychiky a jeho součástí je i patnáctistránkový text, který tyto poruchy srozumitelně popisuje. Z oblasti pracovního života jsou to pak testy FULJOB (Test profesně-zájmové orientace) a MACH (Test výkonové motivace a potenciálu). Aktuální vyladění, potřeby a motivy pak odhaluje Test barvových preferencí. Všechny tyto testy sestavili psychologové, což garantuje jejich kvalitu. Výsledky jsou obsáhlé, srozumitelné a mohou obsahovat i určitá doporučení nebo komentáře. Testy naleznete

IQ test EU

/také se platí pomocí SMS na konci testu/

Tento velmi rozšířený test sice byl údajně vytvořen odborníky, ale pozor, není jimi příliš používán. Nedodržuje běžný standart práce s psychologickými testy – může jej šířit kdokoliv, není k němu poskytováno další vysvětlení nebo odborné poradenství a kontrola. Funguje tak, že srovnává váš výkon s výkonem jiných lidí, kteří si udělali stejný test, a na základě toho vyhodnocuje. Je tedy vhodný především pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet, jak to s jejich schopnostmi vypadá ve srovnání s ostatními testovanými. Nezapomeňte však, že číslo IQ by mělo vaše schopnosti porovnávat s celkovou běžnou populací a ne s úzce vymezenou skupinou těch, kteří se nechají otestovat tímto testem, takže počítejte s tím, že zde vyčíslený inteligenční kvocient se může i dost lišit od toho, který vychází ve standardizovaných a proti zkreslení chráněných testech.

Cena SMS: 79Kč

IQ Test českého národa 2009

Na závěr ještě poznámka: IQ test EU funguje zároveň jako provizní /dealerský/ systém. Pokud chcete i Vy tento test mít na svém webu nebo jej šířit jiným způsobem /blog, Skype, ICQ, chat…/ a jeho propagací si třeba i něco přivydělat, klikněte níže.

One thought on “Psychotesty online – na tomto webu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *