Seznam všech povídek


Seznam vydaných povídek a něco málo o nich a knížkách, ve kterých je můžete najít

Odkaz zpovědníka z Loudunu

Vyšel roku 2005 ve sborníku Drakobijci VII, v nakladatelství Straky na vrbě.
Koupit tuto knížku můžete ve větších knihkupectvích, ve speciálkách a online například zde. Detail knihy ze systému Legie najdete zde. Recenze z časopisu Pevnost od Martina Fajkuse, zveřejněná na Daemonu, je zde a recenze z Fantasyplanets následnou diskuzí je tady. Pár slov o povídce samotné a ukázka: zde.

Harry Potter a Severus Snape po 50 letech

Krátká fanfiction vyšla v časopise Click! v listopadovém čísle roku 2006. Pár slov o povídce samotné a ukázka: comming soon.-)

Nejlepší zbrojnice

Vyšla ve sborníku Nejlepší detektivní povídky roku 2008, vydaném Pražskou vydavatelskou společností roku 2008. Koupit tuto knížku můžete v některých knihkupectvích, v trafikách a PNS stáncích a nebo na internetu například xtadyx. Detail knihy ze systému Legie najdete tady. Detail knihy na webu nakladatelství je tady. Pár slov o povídce samotné a ukázka: comming soon.-) Povídka byla v létě 2010 odvysílána Českým rozhlasem – stanicí Leonardo.

Virtuální smrt nebolí

Povídka vyšla ve sborníku Technokouzla aneb příběhy z jiných světů, vydaném v Key Publishing v roce 2008. Koupit tuto knížku můžete v knihkupectvích, na internetu například tady. Detail knihy ze systému Legie najdete zde. Recenzi z Daemonu si můžete přečíst tady. Pár slov o povídce samotné a ukázka: comming soon.-)

Pod nebem Justicie

Vyšla ve sborníku Mlok v roce 2008, vydaném nakladatelstvím Nová vlna. Koupit tuto knížku můžete v knihkupectvích, ve speciálkách a online například tady. Detail knihy ze systému Legie najdete tady. Recenze z časopisu Pevnost od Otomara Dvořáka, zveřejněná na Daemonu, je zde a recenze Jiřiny Vorlové na serveru Qfan je tady. Pár slov o povídce samotné a ukázka: tady

Cizinec z planety Země

Tato povídka vyšla roku 2008 v knize O čem ženy píší, kterou vydalo nakladatelství IFP Publishing. Více o knize na webu nakladatele a fotky ze křtu najdete tady. Koupit tuto knížku můžete ve všech knihkupectvích a online například tady. Detail knihy ze systému Legie najdete tady. Pár slov o povídce samotné a ukázka: comming soon.-)

Vlastenci, kteří nezapadnou

Tento příběh zatím stihlo jedno vydání a dva křesty /křty se prý neříká/, a řečeno slovy kmotra knížky “Křtít se bude furt, dokud nevyjde další knížka.” Vlastenci vyšli ve sbírce Pěna dějin, aneb příběhy, které se nestaly, vydané 2009 nakladatelstvím Tribut EU. Víc informací o knížce i o povídce samé najdete na vlastní promo stránce knížky.

 

Svět 2060

Krátká, zábavná povídka je vlastně prequelem sci-fi příběhů o takové normální rodince z roku 2060, tvořené otcem – amatérským sci-fi spisovatelem, synem, který se živí jako programátor spamu, desetileté dceři – úspěšné modelce, jejich manželce a matce a jedním čerstvě vyrobeným klonem. Vyšlo v Psychologii Dnes 06/2010 a o rok později ve sbírce krimi povídek Jedním dechem aneb Nic netrvá věčně

Nositel příběhu

Ikarie 08/2010 – temnější psychologická sci-fi, odehrávající se na pomezí našeho a jiných světů.

Dárky otevírejte opatrně

Povídka vyšla ve vánočním čísle Psychologie Dnes 12/2010. O tom, co se může stát, když si nedáte pozor při rozbalování toho, co jste objevili pod stromečkem.

Dračí dieta

Vyšla na internetovém portále Mfantasy a v plném znění ji můžete najít zde na webu.

Křehkost motýlích křídel

Vyšla v časopise Sociální služby. Jde o povídku, která skončila na 53. místě Ceny Karla Čapka a na 3. místě Literární Šumavy.

Morituri te maturitas

Najdete ve sborníku Jinosvěty, pokřtěném na posledních dvou conech. Jde o povídku o smrtce, která skládá maturitu. Skončila na 12. místě Ceny K. Čapka.

Černá Volha

Vyšla ve sborníku 13 Východočeských začínajících autorů. Jde o příběh na základě známé urban legend, původně určený pro starší děti. Podrobnosti zde.

Acheron

Právě vychází ve sborníku 2. antologie českého hororu. Jedna z povídek, oceněných opakovaně v literárních soutěžích, takže věřím, že si své papírové vydání zaslouží. /Mohli jste ji už číst ve sborníku Stříbřitělesklého Halmochronu, jenže ten nebyl v prodeji/.

Den, kdy padala kukuřice

vyšla v časopise Krimi 02/2012.

Záhada oživlého pečiva

První z povídek ke stažení ve formátu pro čtečky a mobily – vyšla v časopise Lemurie ve druhém čísle, stáhnout za malý poplatek si ji můžete tady.

 

Válka Daniela Ostrovského

Vyšla v časopise XB-1 v červnovém čísle 2012. Informace zde.

 

S.E.I.F.

Vyšla v časopise XB-1 v srpnovém čísle 2012. Informace zde.

Ztráta paměti

Vyšla v magazínu Psychologie Dnes v dubnu 2013. Anotace čísla tady.

Ctihodný pane nakladateli

Vyšlo v Lemurii č. 9a stáhnout do svých čteček a tabletů si povídku můžete zde.

 

Aktualizace 2023: V současnosti všechny tyhle povídky postupně vydávám ve sbírkách v edici Short ebook storiesShort ebook stories.