Co je u mě nového v předvánočním čase

beseda se spisovatelkou

Poslední týdny, listopad a teď advent, jsou magickým obdobím, plným skvělých setkání a inspirujících zážitků. Jako spisovatelka jsem měla tu čest zúčastnit se několika literárních akcí (počítáno zhruba od půlky října) – a to Terapie příběhem (konference nakl. Pasparta), Knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, Comicconu, Fénixconu a Liter Artu.

(Poznámka: tenhle článek bude ještě průběžně doplňován).

Každá z těchhle akcí byla úplně jiná. A znamenala setkání s úplně odlišným druhem lidí. Od odborného publika, tvořeného učiteli, knihovníky, přes popularizátory z oblasti vědy, naše společenství spisovatelů (letos i se zahraniční účastí), přes skvělou partičku nakladatelů, autorů a novinářů, dále k tradičnímu fénixconovému publiku až ke skupině alternativních básníků, o které jsem doteď neměla ani tušení. Atmosféra byla všude výborná, celé to bylo elektrizující, plno energie a nadšení pro knížky, psaní a příběhy, které nás spojují. Někde byla literární akce, jinde knižní festival, beseda se spisovateli nebo přednáška o knihách, jinde autogramiáda, beseda o duševním zdraví (ta v KJM se odkládá na jaro, opravdu už se to nedalo stihnout).

Chci poděkovat všem, kteří se zúčastnili těchto akcí, ať už jako organizátoři, hosté nebo návštěvníci, za jejich práci, podporu, zájem a inspirující diskuse. Vaše přítomnost a zapojení je pro nás autory vážně potřeba zejména v této době, kdy se situace na knižním trhu nedá označit jinak, než jako složitá nebo nejistá. Jsem vděčná za vaši neustálou podporu a zájem o moji práci. Těším se na další setkání s vámi na příštích akcích a besedách!

A mám ještě další dvě zprávy:

1. Jedna z mých knih – Pravidla skutečných ninjů – má v těchto dnech už za sebou druhé vydání.

2. JIná moje knížka – Jak to chodí v lidské hlavě – se dostala do čítanky, čím se splnil další z mých snů. 🙂

Ráda bych poděkovala všem, kteří se těchto akcí zúčastnili. Vaše otázky, komentáře a zájem o mé knihy byly pro mě velkou motivací a inspirací. Děkuju za vaši podporu a těším se na další setkání!