Spisovatelská setkání na Světě knihy 2023

Petra Štarková spisovatelka z Brna na Světě knihy 2023 první den

Spisovatelská setkání na Světě knihy 2023

(aneb největší party všech dob)

Konečně se dostávám k tomu, abych sem dala několik fotek a napsala pár slov pro všechny, kteří vzpomínají na tuhle naprosto bombastickou akci a taky pro vás, co se na největší knižní veletrh teprve chystáte.

Takhle to vypadá, když se to chystá. U toho ale většinou spisovatelé nejsou. Ještě by na ně spadlo lešení nebo kniha, že. 🙂
Petra Štarková spisovatelka z Brna na Světě knihy 2023

Společně s Evou Suchomelovou, majitelkou Pravopisné posilovny a redaktorkou. Chvíli poté, co skončila beseda s ukrajinským autorem Serhijem Žadanem – Svět knihy jsou totiž i zahraniční hosté. Serhijovi držíme upřímně place, aby mohl dorazit i na příští ročníky.

Petra Štarková a Eva Suchomelová beseda s Serhij Žadanem Svět knihy 2023

Další fotka, den tuším druhý nebo třetí

Jak pro koho. Zdaleka ne všichni totiž jezdíme na celé čtyři dny, které těnhle festival trvá. na fotce vidíte (kromě mé maličkosti, samozřejmě) Terezu Temnařku Matouškovou, fantasy autorku, které nedávno vyšla kniha Pláč němého boha, jejího partnera a vpředu je Lucie Friedelová alias Dragell – recenzentka a majitelka stejnojmenného webu.

Můžet mě slyšet ve jím podcastu, který vznikl právě toho dne a – určitě na něm není znát únave (zejména společenská) po dvou dnech nabitých osobními a pracovními setkáními od rána do noci.
Petra Štarková a Tereza Temnařka Matoušková Svět knihy 2023

Svět knihy nejsou jen besedy a rozhovory, ale taky možnost potkat všechny ty lidi, s kterými začnete během roku na dálku spolupracovat a nemáte možnost vidět je naživo jindy, než právě ve dnech tohoto veletrhu. Ráda jsem poznala Vojtu Hamerského, jehož hlas slyšíte, když si koupíte mou audioknihu SEIF nebo Odkaz zpovědníka z Loudunu (nebojte, už chystáme další). Fotku s ním jsem nenašla, tak aspoň takhle.

placky k e- knihe sci-fi povídek SEIF

Poud vás zajímá, o jaké placky šlo a kde se vzaly, má je na svědomí tahle dáma. Rosana Zvelebilová, autorka komiksů a hororů a majitelka nakladatelství Canc.

Petra Štarková a Rosana Zvelebilová

Abyste si nemysleli, že tam celou dobu jen – ehm, konverzujeme u sklenky vína. Plakát je z panelové diskuze, kterou jsme měli společně s Pavlou Kouckou a Tomášem Morávkem – O duševním zdraví dětí. Jo – moje knížka na plakátu a důvod, proč mě tam pozvali, je tahle – Jak se dostat z maléru. 

Petra Štarková spisovatelka z Brna na Světě knihy 2023 plakát

Beseda Petra Štarková Tomáš Morávek Pavla Koucká Svět knihy 2023

A takhle to tam tedy vypadá. Spousta stanů plných knih, skvělá parta lidí, co píšou i těch, kteří o tom teprve uvažují a obrovská komunita čtenářů.

Svět knihy 2023 Petra Štarková beseda o psychickém zdraví dětí autorka Psychologie pro děti

A co vy? Plánujete navštívit Svět knihy 2024?